Bowling meelelahutustööstuses

Bowling on suurepärane vaba aja veetmise viis. Seda saab mängida koos seltskonnaga või soovi korral ka üksi. Bowling on oma olemuselt suhteliselt lihtne mäng – sul on kuul, kümme kurikat ning sul on kurikate maha saamiseks kuni kaks viset. Keeruline on ehk ainult punktide lugemine. Ja muidugi kõikide kurikate maha saamine. Kuna tegemist on populaarse meelelahutusteenusega, ei paku bowlingu mängimise võimalust mitte ainult spetsialiseerunud bowlingu keskused, vaid ka teised asutused on hakanud endale bowlinguradasid ehitama. Kahe levinuma näitena võib välja tuua hotellid ja kasiinod.

Hotellidel võib oma bowlinguraja ehitamisel olla mitmeid eesmärke. Üheks eesmärgiks on loomulikult lisakasu teenimine. Saadav tulu sõltub hotellikülastajate arvust ning bowlinguradade arvust. Väikese külastajate arvu korral ei pruugi mitme bowlinguraja ehitamine sugugi kasulikuks osutuda, sest see võtab palju ruumi ning vajab pidevat hooldamist ning välja õpetatud personali.
Bowlinguraja omamine võimaldab inimestele hotellisiseselt rohkem tegevust pakkuda. Eriti teretulnud on see selliste ööbimiskohtade puhul, mis ei asu linnas sees või kui linnas pole kuigi palju meelelahutusvõimalusi. Sellisel juhul on väga tore, kui saab õhtul hotelli jõudes pere või sõpradega bowlingut mängima minna. Palju toredam viis une ootamiseks kui voodis teleka vaatamine.

Ka kasiinode puhul pole raske mõista, miks nad endale bowlingusaale ehitavad. Kasiino ongi ju üks suur meelelahutusasutus. Seega miks mitte ehitada sinna ka mõned bowlinguväljakud. Kasiino ei pea tingimata tähendama ainult raha peale mängimist. See, et kasiino koosneb ainult mänguautomaatidest ja kaardimängulaudadest on pigem väiksemates kohtades olevate kasiinode teema, kus ei käi piisavalt palju kliente, et saaks pakkuda midagi enamat. Kui vaadata suuri kasiinosid, näiteks selliseid, mis asuvad Las Vegases, ei ole bowlinguraja omamises midagi ebatavalist. Tegemist on professionaalsete meelelahutust pakkuvate kohtadega, kus saab valida väga erinevate meelelahutusvõimaluste vahel. Kes tahavad, saavad panna oma õnne proovile mänguautomaatide taga või mängides erinevaid lauamänge, nagu Blackjack või pokker. Kuid lõbutseda saab ka bowlingut mängides ning sealsed bowlingusaalid teevad meie kohalikele bowlingu keskustele silmad ette – radade arv võib ulatuda mitmekümneni. Kuid kasiinod on leidnud viisi, kuidas tavaline bowlingu mängimine veelgi põnevamaks muuta. Selleks kasutatakse värvilisi kurikaid. Värviliste kurikate arv võib erineda. Näiteks võidakse kasutada ainult ühte värvilist kurikat ning kui see peaks sattuma kõige esimeseks kurikaks ning mängijal õnnestub sel juhul kõik kümme kurikat ühe viskega maha saada, antakse talle kasiino poolt kingituseks mingisugune preemia. Preemiaks võib olla näiteks tasuta jook. Kui kasutatakse kõiki kümmet värvilist kurikat, siis peavad värvilised kurikad moodustama mingisuguse mustri. Preemia saamiseks tuleb kõik kurikad jällegi ühe korraga pikali saada. Sõltuvalt kasiinost võivad preemia saamise tingimused erineda. Ehk siis ei pea ilmtingimata ühe viskega kõiki kurikaid pikali saama, vaid preemia saab ka teatud püsti jäänud kurikate asetuse korral. Tegemist on kahtlemata väga hea viisiga, kuidas bowlingule põnevust juurde lisada.

Kuid kasiinode meelelahutusvõimalused ei piirdu ka sellega. Kasiinodesse võidakse kutsuda esinejaid. Olgu nendeks siis lauljad või näiteks tantsijad. Sageli astuvad esinejad üles restoranides, võimaldades külastajatel lisaks hea toidu nautimisele ka hellitada oma kõrvu ja silmi. Tegelikkuses võibki pakutava võimaluste nimekirja üha pikemaks ja pikemaks venitama jäädagi. Kõik sõltub suuresti kasiinoomaniku kujutlusvõimest. Okei, muidugi tuleb eelnevalt uurida, kas klientidel oleks taoliste teenuste vastu üldse huvi ja et kas teenuse pakkumiseks on üldse piisavalt ressursse. Aga jutu mõte seisnes siiski selles, et kasiino on meelelahutusasutus ning seega on seal teretulnud igasugused meelelahutusvõimalused.

Bowlingusaal